Informujemy, że wznowiona została sprzedaż książek Adama Szajowskiego „Bitwy pod Kobylanką 1 i 6 maja 1863 r. Rok 1863 i 1864 na pograniczu cieszanowsko-lubaczowskim”. Wcześniejszy nakład został wyczerpany, dlatego zdecydowano o dodruku 100 egzemplarzy.

Książka została napisana w oparciu o bogatą bazę źródłową, w tym m.in. dokumenty z Archiwum Państwowego w Przemyślu oraz z archiwów parafialnych w Cieszanowie, Józefowie, Lubaczowie i Pruchniku, a także rękopisy z Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie i Biblioteki Narodowej w Warszawie. Autor wykorzystał również prasę regionalną i ogólnopolską, relacje i wspomnienia oraz wiele opracowań i artykułów. Wartościowe i godne uznania są zamieszczone w niej liczne biogramy powstańców – uczestników bitew pod Kobylanką – oraz osób z regionu wspierających powstanie styczniowe. Jest ona pierwszym tak obszernym i szczegółowym opracowaniem dotyczącym wydarzeń z okresu powstania styczniowego na terenie dzisiejszego powiatu lubaczowskiego.

Ta niezwykle interesująca publikacja to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników historii regionu. Książka jest efektem kilkuletniej żmudnej pracy autora nad tematem bitew pod Kobylanką oraz wydarzeniami związanymi z powstaniem styczniowym na pograniczu cieszanowsko-lubaczowskim w latach 1863-1864. Publikacja liczy 730 stron (twarda oprawa). Można ją nabyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie lub wysyłkowo kontaktując się za pomocą adresu mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 166311301

Cena 100 zł.