Kolorowe kwiaty i pejzaże są motywem przewodnim wystawy pani Stefanii Wójcik. Ręcznie malowane obrazy znajdują się obecnie w holu wystawienniczym naszej biblioteki. Informujemy, że wszystkie prace są na sprzedaż.

Autorka urodzona w 1961 r. ukończyła Liceum Plastyczne o profilu konserwacja zabytków, a następnie studia na UMCS w Lublinie. Dyplom obroniła w 1989 r. Od 30 lat pracuje w szkole jako nauczyciel plastyki. Uczestniczyła w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Swoją wiedzą zdobytą na warsztatach w Domu Służebnym Polskiej Sztuki w Nadrzeczu dzieliła się z innymi i we współpracy z JOK organizowała warsztaty dla nauczycieli a także dla uczniów. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. 3-krotnie nagradzana przez burmistrza za pracę społeczną, charytatywną, za pozyskiwanie funduszy unijnych na rzecz dzieci oraz za duży wkład w popularyzację sztuki i kultury w środowisku. Wyróżniona Antkiem Roku 2009, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodą Kuratora, Statuetką na Festiwalu Twórczości. Zdobyła wyróżnienie w Biennale w Zamościu, nagrodę i wyróżnienie w Ogólnopolskiej Wystawie Twórczości Plastyków w Rzeszowie i nagrodę finansową w Wystawie Międzywojewódzkiej Akwareli im. M. Strońskiego.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z twórczością malarki.