W niedzielę (3 października) biblioteka zorganizowała wyjazd do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na spektakl „Wesołe kumoszki z Windsoru” Williama Szekspira. Uczestniczyli w nim członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, bibliotekarze oraz zainteresowani mieszkańcy gminy Cieszanów.
Komedia Szekspira w reżyserii Pawła Aignera oparta została na damsko-męskich intrygach. XVI wieczna angielska komedia została unowocześniona, dzięki czemu stała się łatwiejsza w odbiorze, a jednocześnie wywołała u widzów wybuchy radości. Główny bohater sir John Falstaff postanawia uwieść dwie zamężne mieszczki. Jego prawdziwym celem są jednak sakiewki pieniężne ich mężów. Kobiety szybko demaskują adoratora i postanawiają się zemścić. Pomagają im w tym inni arcyciekawi bohaterowie.
Ogromna dawka humoru w wykonaniu aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, a także gościnnych występów m.in. Tomasza Schimscheinera (sir John Falstaff) grającego na deskach krakowskich teatrów.
Całość opatrzona scenografią (autor Magdalena Gajewska) i kostiumami charakterystycznymi dla XVI wiecznej Anglii (Zofia de Ines)
20211003_203053